Novinky

"Winton v sukni" Mary Elmesová zachránila stovky židovských dětí

18.08. 2017

Z médií

Měla nastartováno na slibnou akademickou dráhu. Výjimečný talent na jazyky, který měla, jí přinesl úspěchy již během studijních let v irském Dublinu. V roce 1936 se ale rozhodla, že smysl její práce musí být jinde. Odjela do Španělska pomáhat uprchlíkům občanské války a později se přesunula do Francie. A tam zachraňovala děti, jež by jinak zemřely v Osvětimi.

Nejznámější popírač holocaustu Ernst Zündel je po smrti

08.08. 2017

Z médií

Nejznámější německý popírač holocaustu Ernst Zündel je po smrti. Zemřel ve věku osmasedmdesáti let. Kvůli popírání masového vyvražďování Židů během druhé světové války si v minulosti odpykal několikaletý trest vězení.

Rabín Sidon vydává poslední díl sci-fi tetralogie.

08.08. 2017

Z médií

Vrchní zemský rabín Karol Sidon završí svoji knižní sci-fi tetralogii. 11. září představí její poslední díl v pražské Knihovně Václava Havla. Román opět vydá pod pseudonymem Chaim Cigan.

JÁ NIC, JÁ SEKRETÁŘKA

03.08. 2017

Z médií

Brunhilde Pomsel - strávila tři roky ve službách jednoho z nejmocnějších mužů třetí říše - poté o tom sedmdesát let mlčela.

Co spojuje slavný Deník Anny Frankové a východočeské Vrchlabí? Český Němec Victor Kugler

03.08. 2017

Z médií

„Musel jsem jim pomoci, byli to moji přátelé," řekl po válce Victor Kugler, když se ho ptali, proč riskoval svobodu a možná i život