Divadlo v Mladé Boleslavi odehraje hru izraelské dramatičky

Městské divadlo v Mladé Boleslavi odehraje v pátek premiéru inscenace Tajemství. Autorkou je izraelská dramatička, scenáristka a herečka Hadar Galronová, která hru v Mladé Boleslavi také režíruje. Hra se zabývá postavením žen v ortodoxní židovské společnosti. Informovala o tom Denisa Kábrtová z mladoboleslavského divadla.

Inscenace Tajemství je příběhem o odvaze, hledání svobody, o lásce a touze postavit se všemu posvátnému. Naomi a Michelle, dvě hlavní postavy, svede dohromady osud, aby společně hledaly samy sebe ve společnosti, která je založena na přísných pravidlech a řádu, který se nesmí rozvracet. Hra například řeší, jak tenká hranice je mezi tím být elitou společnosti a být jejím vyděděncem.

Izraelská autorka Hadar Galronová inscenaci v mladoboleslavském městském divadle sama režíruje. Tajemství bude v České republice již pátou inscenací její hry. Kromě scénáře ke hře Tajemství Galronová napsala také známou hru Mikve, která kritizuje postavení žen v ortodoxním židovském manželství. I hru Mikve uvedlo právě mladoboleslavské divadlo, Galronová kvůli její premiéře tehdy zavítala do Česka.

V roli Naomi Hessové se ukáže Malvína Pachlová, v roli Michelle pak Hana Marie Maroušková. Hostovat pak budou v Mladé Boleslavi herečky Pavlína Jurková, Magdaléna Jirounková nebo Jaroslava Košková.

Lístky na páteční premiéru již jsou vyprodané. Další představení se odehraje ve čtvrtek 28. června, nejdražší vstupenka stojí 280 korun, nejlevnější 180 korun.

12.06.2018 , Zdroj: tyden.cz +