Restaurace Šalom

Restaurace Šalom neodmyslitelně patří k Židovské obci v Praze a k židovskému životu, který i v hlubokých letech komunismu minulého století si tu nacházel své útočiště. Pro naše členy byla jídelna vždy klidným místem, kde se mohli najíst, ale hlavně se sejít a popovídat. Říkalo se, že se jde do “Maiselovky” a každý věděl, že se uvidí s ostatními na obědě nebo na šabatovém jídle na Obci.

 

Hlavní sál v přízemí, kde se nachází jídelna, si uchovává svůj autentický nádech starých dob, neboť podobně jako novější část židovské radnice byl postaven na počátku 20. století. Krásný prostor slouží ke konání různých kulturních a společenských akcí, přednáškám a shromážděním. Sál umožňuje různá uspořádání židlí a stolů a pojme až 120 sedících hostů.    

 


 Košer masová kuchyně zde funguje mnoho desetiletí a restaurace Šalom se právem řadí mezi nejvýznamnější košer restaurace v Praze. Naši kuchaři a kuchařky připravují z nejlepších a pečlivě vybíraných surovin od pondělí do pátku obědy pro členy a zaměstnance Židovské obce, pro hosty, návštěvníky a turisty. Pro starší členy zajišťuje kuchyně prostřednictvím sociálního oddělení jídla do kastrůlků se závozem domů.


 
Na pátek a sobotu restaurace zajišťuje šábesová jídla a na svátky připravuje velké společné hostiny. Zajišťuje slavnostní rauty na oslavy Bar/Bat Micva, kiduše a sváteční občerstvení na různé příležitosti. Nabízí cateringy a odnos jídel s sebou.   

 

V současné době je třeba si objednat oběd nejpozději den předem. Do 14 hodin můžete oběd rezervovat u obsluhy nebo zavolat na 224 800 808. Do 18 hodin nám můžete napsat na email [email protected] a oběd si rezervovat na druhý den. Pomáhá nám to v plánování jídel a minimalizuje ztráty na použitých surovinách.

 

Za každé jídlo je třeba odevzdat stravenku v určité hodnotě. Podrobný ceník platný pro rok 2022 naleznete zde. Zakoupit stravenky s nárokem na členskou cenu může každý člen, který řádně platí roční příspěvky.
V této době je možné stravenky zakoupit osobně a platit pouze v hotovosti ve 2. patře na pokladně, otevírací doba je po, út, st, čt mezi 11h a 14h.
Současně s tím zavádíme další systém platby převodem a bankovní kartou. Pro více informací ohledně bezhotovostní platby za stravenky nám napište na [email protected].


 
Aktuální jídelníčky ke stažení v pdf naleznete zde.

 


Čerstvé barchesy pečeme na ŽOP každý pátek dopoledne. Objednávejte do čtvrtka do 15 hodin na emailu [email protected]. K vyzvednutí a zaplacení v hotovosti u platební kartou jsou v pátek od 12 do 15 hodin v jídelně nebo Košer prodejně.

Nabídka:
Malý, 80 g ... 20 Kč
Střední, 200 g … 45 Kč
Velký, 400 g … 65 Kč
Pečeme dva druhy slanější a sladší.