Domov Hagibor dostal dar na provoz

Domov sociální péče Hagibor v Praze 10 dostal od společnosti Huawei finanční dar, který použil na nákup polohovatelných lůžek a speciální automatickou pračku likvidující viry, včetně covidu. Zařízení obdrželo také padesát chytrých telefonů, které mohou klientům pomoci překonat odloučení v době pandemie. „Hagibor je nejvýznamnějším projektem Židovské obce v Praze po roce 1938. Máme možnost starat se o seniory, o výchovu mladé generace i o vlastní kulturní a náboženský rozvoj,“ připomíná za zřizovatele domova František Bányai, předseda Židovské obce Praha.

„Dlouhodobě je naší starostí zajistit důstojné podmínky těm, kteří přežili hrůzy šoa. Příspěvky dárců, ať už drobných, či větších, jsou velmi vítaným přínosem. Zvlášť v dnešní složité době a zvlášť jestliže se s partnerem můžeme domluvit na takovém vybavení, které skutečně potřebujeme a můžeme si ho vybrat,“ doplnil.

„Díky velmi dobré komunikaci s Židovskou obcí Praha jsme měli od začátku zcela jasnou představu o potřebách, pomůckách, vybavení i technologiích, které mohou přinést domovu Hagibor největší užitek,“ dodal Pavel Košek, ředitel korporátní komunikace české pobočky Huawei.

11.02.2021 , Zdroj: Právo , Strana: 22 , Autor: cie ,