Hrou a koncertem zahájili v Kutné Hoře Rok židovské kultury

Představení larpové hry Jude raus! v prostorách bývalého pivovaru v Sedlci a koncert k připomínce obětí holocaustu v refektáři Galerie Středočeského kraje (GASK) v Kutné Hoře.

V těchto dnech je tomu totiž 78 let, kdy byla více než stovka židovských obyvatel Kutné Hory násilně vyrvána z tohoto města a deportována do Terezína a do dalších koncentračních táborů. Ve dvou transportech AAb a AAd zmizela během pár dnů téměř celá židovská komunita nejen z Kutné Hory, ale i z jejího okolí.

V těchto dnech je tomu totiž 78 let, kdy byla více než stovka židovských obyvatel Kutné Hory násilně vyrvána z tohoto města a deportována do Terezína a do dalších koncentračních táborů. Ve dvou transportech AAb a AAd zmizela během pár dnů téměř celá židovská komunita nejen  z Kutné Hory, ale i z jejího okolí. Většina z nich byla zavražděna během holocaustu. 

V sobotu 13. června brzy odpoledne se na realizaci larpového představení Jude raus! sešlo deset “herců” a autorka larpu Vendula Borůvková, kteří ve sklepních prostorách bývalého sedleckého pivovaru sehráli dramatické představení doslova sami pro sebe. Rolové hry (larpy) nevyžadují herecké zkušenosti, pouze chuť "hrát si" a vést svou postavu připraveným příběhem spolu s ostatními.

Larpy nemají publikum, hra vzniká díky interakci účastníků a pouze pro ně. Přesný průběh ani závěr totiž nejsou přesně definovány a záleží pouze na momentální hráčské sestavě a autentických neopakovatelných rozhodnutích jednotlivých hráčů. Jak je patrné z přiložených fotografií, akce zanechala ve všech účastnících silný emotivní zážitek.

Více informací a fotografie naleznete na www.kutnohorsky.denik.cz. a zde