Na mezikulturní a mezináboženské konferenci vystoupili zástupci křesťanství, židovství a islámu

Cílem konference bylo podpořit mezikulturní a mezináboženský dialog, který povede k vzájemnému respektu a může napomoci míru v době krize.

„Osobnosti z řad křesťanů, Židů a muslimů, akademici a diplomaté mohou společně usilovat o to, aby byl veřejný prostor přátelštější, umírněnější, demokratičtější, nikoho neurážející a nevylučující. Toho je možné dosáhnout jen skrze otevřený dialog,“ uvedl ministr zahraničních věcí Jan Lipavský na úvod letošního 7. ročníku mezikulturní a mezináboženské konference s názvem „Building Bridges Towards Peace“.

Konferenci s účastí expertů, diplomatů a zástupců křesťanství, židovství a islámu na téma komunikace mezi státy v době krize, budování odolnosti a boje proti zneužívání náboženství hostilo v Černínském paláci Ministerstvo zahraničních věcí. Na diskuzních panelech vystoupili přední experti a diplomaté z více než desítky zemí Evropy, Asie a Blízkého východu. Konferenci organizoval zvláštní zmocněnec pro holocaust, mezináboženský dialog a svobodu náboženství Robert Řehák ve spolupráci s pražskou skupinou zemí Organizace islámské spolupráce, Ústavem mezinárodních vztahů a Nadací Anna Lindh.

Více zde