Pražské židovské památky se po koronavirové pauze opět otevírají veřejnosti

Židovská obec v Praze

Celkem 136 dnů trvala vynucená pauza, po kterou byly nejenom naše památky uzavřeny z důvodu protiepidemických opatření. Židovská obec v Praze dnes opět otevírá pro veřejnost brány svých památek – Staronové a Jeruzalémské synagogy.

Od pondělí 3. května je otevřena Staronová synagoga, jedna z nejstarších a nejvýznamnějších evropských památek. Návštěvníci si ji mohou prohlédnout denně mimo sobot a židovských svátků od 10:00 do 17:00. V souvislosti s aktuálně platnými pravidly je umožněna prohlídka pouze individuálním návštěvníkům, kteří ale i tak mohou využít služeb průvodce, které jsou již zahrnuty v ceně vstupenky. Upozorňujeme, že dle vládního nařízení platí omezení maximálního počtu návštěvníků v prostoru synagogy na 12 osob.

Od pondělí 3. května je také otevřena Jeruzalémská synagoga, jedna z největších a nejkrásnějších synagog v České republice. I zde platí, že si ji návštěvníci mohou prohlédnout denně mimo sobot a židovských svátků od 12:00 do 17:00. V souvislosti s aktuálně platnými pravidly je umožněna prohlídka pouze individuálním návštěvníkům. Komentované prohlídky a varhanní koncerty budou v letošní sezóně probíhat v závislosti na rozvolňování protiepidemických opatření. Upozorňujeme, že dle vládního nařízení platí omezení maximálního počtu návštěvníků v prostoru synagogy na 50 osob.

Vstupenky do jednotlivých objektů lze zakoupit buď na místě, nebo jako zvýhodněnou e-vstupenku s 10% slevou na www.synagogue.cz.