Den památky obětí holocaustu a předcházení zločinům proti lidskosti

27.1.2021

Den památky obětí holocaustu a předcházení zločinům proti lidskosti

Dne 27. ledna 2021 se uskuteční tři významné vzpomínkové akce v Praze, Terezíně a Jeruzalémě.

Vzhledem k aktuální nepříznivé epidemiologické situaci a s ohledem na krizové opatření Vlády ČR proběhnou v online prostoru, přístupné tak více zájemcům.

Od 10 hodin Federace židovských obcí v ČR a NFOH pořádají ve spolupráci s Kanceláří Senátu a pod záštitou předsedy Senátu PČR Miloše Vystrčila slavnostní vzpomínkové setkání, které se uskuteční v Hlavním sále Senátu.

Přímý přenos bude přenášet zpravodajský kanál ČT24

Od 16 hodin se uskuteční česko-izraelské online setkání s názvem International Holocaust Memorial Day: Remembering, Perpetuating and Pursuing Justice, přenášené z Terezína a Jeruzaléma. Setkání bude vysíláno na facebookovém profilu Ministerstva zahraničních věcí ČR, v anglickém jazyce.

Od 18 hodin Židovské muzeum v Praze a Židovská obec v Praze pořádají slavnostní koncert ve Španělské synagoze.  Koncert bude přenášen přes YouTube kanál Židovského muzea v Praze. Odkaz také bude k dispozici na webových stránkách Židovského muzea a v Praze a Židovské obce v Praze.

Organizátoři všech tří vzpomínkových událostí se spojili a prezentují je společně s cílem zvýraznit důležitost připomínání památky obětí holocaustu.

#WeRemember #NeverAgain

Nejbližší akce a události v měsíci