JudaFest 2019

22.9.2019

V neděli 22. září se uskuteční již osmý ročník festivalu židovské kultury, konkrétně mezi 14. a 22. hodinou v prostorách Kampusu Hybernská, Hybernská 4, Praha 1. Jako každý rok budou mít možnost návštěvníci vidět prezentaci židovských organizací a obcí z celé České republiky.

Letošní ročník sice volně navazuje na ročníky předešlé, ale s větším důrazem na kulturu a vzdělávací programy. Akce představí již tradičně řadu židovských organizací a koncertů a návštěvníci budou moct ochutnat nejrůznější speciality židovské kuchyně.

“Letos poprvé jsme se rozhodly přesunout do prostoru jako je Kampus Hybernská a věříme, že toto nové místo lidi nadchne. Můžeme zde totiž vzhledem k jeho rozmanitosti uspořádat mnohý kulturní program, na který nebylo na náměstí Míru tolik prostoru. Lidé se zde navíc budou moct přijít poprvé zaposlouchat do řady přednášek, které připravujeme a očekáváme i větší množství studentů, kteří se v minulých ročnících nezúčastnili často kvůli datu zasahujícímu do zkouškového období, ” Klára Veselá, předsedkyně ČUŽM.

Návštěvníci se mohou také těšit na divadelní představení s židovskou tématikou. Můžeme se například těšit na workshop s izraelskou dramatičkou Hadar Galron, která působí i na české divadelní scéně. Koncerty, přednášky, výstavu a prezentaci různých židovských organizací působících v České republice.Program s židovskými tématy bude připraven jak pro dospělé, tak pro ty

Festival JudaFest 2019 je financován za laskavé podpory Nadačního fondu obětem holokaustu a Federace židovských obcí.

Vstup na festival je zadarmo

Nejbližší akce a události v měsíci

25.9. září 18:00 - 19:30

Varhanní koncert v Jeruzalémské synagoze

Jeruzalémská synagoga

25.9. září 18:00 - 19:30

Židé v Judeji za římského císařství a v pozdní antice

OVK ŽMP, Maiselova 15

26.9. září 19:00 - 20:30

Večerni komentovaná prohlídka Jeruzalémské synagogy

Jeruzalémská synagoga

Všechny akce >