Židovská obec v Praze (ŽOP) sdružuje osoby židovského vyznání, národnosti nebo původu, které mají trvalý pobyt v oblasti její územní působnosti nebo mají k Praze jiný vztah a nejsou příslušníky jiných církví nebo nežidovských náboženských společností.

Účelem a posláním ŽOP je v duchu českých židovských tradic zajišťovat zejména náboženský a kulturní život svých členů a přispívat k zajištění jejich sociálních a zdravotních potřeb.

Více o židovské obci >

Novinky

23.března 2019

Benefiční akce Spolku s komentovanou prohlídku předaukční výstavy

ADOLF LOOS APARTMENT AND GALLERY ve spolupráci s Veřejně prospěšným spolkem na podporu osob dotčených holocaustem ve prospěch Domova sociální péče Hagibor připravuje další benefiční akci a zve Vás na komentovanou prohlídku předaukční výstavy spojenou  se sklenkou vína

Celý článek >
13.března 2019

"Každá doba má svůj fašismus." Demokracie je zranitelná, varovala Albrightová

Madeleine Albrightová v úterý na Pražském hradě zahájila konferenci k výročí události, na které měla jako někdejší ministryně zahraničí USA velkou osobní zásluhu.

Celý článek >
25.února 2019

Česko má nové rytíře kultury. Za pevné postoje cenu obdrželi Sidon či Kryl

Ocenění se předávají ve vinohradském divadle v předvečer zahájení festivalu proti totalitě Mene Tekel. Popáté ceny dostávají lidé, kteří se nikdy ve svém občanském životě ani v umělecké tvorbě nezpronevěřili nejvyšším mravním zásadám

Celý článek >
14.února 2019

Antisemitistické nálady v Německu nebezpečně narůstají

Počet antisemitských trestných činů loni v Německu vzrostl v porovnání s předchozím rokem o téměř deset procent na 1646.

Celý článek > Archiv novinek >

Nejbližší akce

25. března 18:00 - 19:30

Druhý život Vendulky V.

Maiselova synagoga

26. března 18:00 - 19:30

Rodina Haurowitzových a její letní sídlo v Roztokách nad Vltavou.

OVK ŽMP, Maiselova 15

28. března 18:00 - 19:30

Bolševický darebák či sionistický mecenáš?

Maiselova synagoga

Všechny akce >

Partneři