Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)Hebrew (Israel)
Increase Font Size Option 5 Reset Font Size Option 5 Decrease Font Size Option 5

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Nejnovější informace a zajímavosti

Aktuálně:

Vyjádření Federace židovských obcí v ČR:

K mnoha dotazům, které zazněly v souvislosti s dnešní zprávou o tom, že prezident Zeman pozval k účasti na připomínce 70. výročí osvobození koncentračního a vyhlazovacího tábora Auschwitz – Birkenau představitele vítězných mocností, uvádíme, že pořadatelem je Evropský židovský kongres. Vzpomínkové akce se budou konat 26. a 27. ledna 2015 v Praze a v Terezíně. První den se uskuteční Fórum „Let My People Live“, nad kterým převzal záštitu předseda Evropského parlamentu Martin Schulz a které se zaměří m.j. na legislativu, na roli médií a politiky v souvislosti se současným dramatickým  nárůstem antisemitismu, především v západní Evropě. Na tuto část byli pozváni předsedové parlamentů 47 zemí, kteří podpořili v r. 2009 Terezínskou deklaraci, zabývající se odkazem holocaustu. Druhý den bude věnován pietním akcím v Praze a v Terezíně, na které byli pozváni vrcholní představitelé vítězných mocnosti 2. světové války, tedy USA, Velké Británie, Francie, Ruska a Ukrajiny, ale také Izraele, zemí Visegrádské skupiny a sousedních zemí. Federace židovských obcí není pořadatelem žádné z těchto akcí, nicméně slavnostní shromáždění těch, kteří přežili holocaust, které se každoročně konalo v prostorách Senátu Parlamentu ČR, se tentokrát odehraje na Pražském hradě jako součást připravovaného programu.

Rabín David Peter byl zvolen Reprezentací ŽOP dne 4.8.2014 za nového vrchního pražského rabína. Tiskové zprávy

Prohlášení Federace židovských obcí v ČR s vyjádřením k ocenění Mela Gibsona na 49. MFF Karlovy Vary je v sekci "Tiskové zprávy".

Karol Efraim Sidon se s účinností ke dni 1. července 2014 rozhodl rezignovat na funkci vrchního rabína Židovské obce v Praze, kterou zastává od roku 1992. Rabín Sidon se k tomuto kroku rozhodl s ohledem na svůj věk a skutečnost, že pražský rabín David Peter se po třech letech již velmi dobře adaptoval a je tedy pravý čas postupně tuto funkci předat.

O Sidonově nástupci bude oficiálně jednat vedení ŽOP na své nejbližší schůzi v pondělí 14. července.

Rabín Sidon zůstává vrchním zemským rabínem.

Dne 16. června 2014 zvolila Rada školy Mgr. Petra Karase novým ředitelem Lauderovy mateřské školy, základní školy a gymnázia při Židovské obci v Praze, a to od 1. září 2014.

Výroční zpráva o projevech antisemitismu v roce 2013 ke stažení ZDE

Novinka mezi turistickými objekty pražského židovského města - historická mikve v areálu Pinkasovy synagogy. Více ZDE či v reportáži České televize v pořadu "Z metropole"

Židovská obec v Praze vydala tiskovou zprávu k zahájení turistické sezóny.

Starý židovský hřbitov na Žižkově je opět ve správě Židovské obce v Praze. Více informací o možnostech návštěvy najdete ZDE

Přehled kulturních a společenských událostí ZDE
Velký výběr kulturních událostí. ZDE

Přístup do zkušebního e-shopu s nabídkou košer potravin je možný registrovaným uživatelům po přihlášení.


Zajímavé výstavy  ZDE Koncety a divadla ZDE   Přednášky, diskuse, filmy ZDE

Ulpan     - kurzy moderní hebrejštiny Více ZDE
Nové knihy: ZDE 

 
Banner
Banner