Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)Hebrew (Israel)
Increase Font Size Option 5 Reset Font Size Option 5 Decrease Font Size Option 5

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Nejnovější informace a zajímavosti
There are no translations available.

Aktuálně:


ŽIDOVSKÁ OBEC V PRAZE VYPISUJE VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ NA POZICI ŘEDITEL/KA DOMOVA SOCIÁLNÍ PÉČE HAGIBOR (DSPH) - více informací ZDE

Reportáž o Jeruzalémské synagoze z cyklu ČT "Toulavá kamera" můžete shlédnout na webu České televize

Vyjádření Federace židovských obcí v ČR:
K mnoha dotazům, které zazněly v souvislosti s dnešní zprávou o tom, že prezident Zeman pozval k účasti na připomínce 70. výročí osvobození koncentračního a vyhlazovacího tábora Auschwitz – Birkenau představitele vítězných mocností, uvádíme, že pořadatelem je Evropský židovský kongres. Vzpomínkové akce se budou konat 26. a 27. ledna 2015 v Praze a v Terezíně. První den se uskuteční Fórum „Let My People Live“, nad kterým převzal záštitu předseda Evropského parlamentu Martin Schulz a které se zaměří m.j. na legislativu, na roli médií a politiky v souvislosti se současným dramatickým  nárůstem antisemitismu, především v západní Evropě. Na tuto část byli pozváni předsedové parlamentů 47 zemí, kteří podpořili v r. 2009 Terezínskou deklaraci, zabývající se odkazem holocaustu. Druhý den bude věnován pietním akcím v Praze a v Terezíně, na které byli pozváni vrcholní představitelé vítězných mocnosti 2. světové války, tedy USA, Velké Británie, Francie, Ruska a Ukrajiny, ale také Izraele, zemí Visegrádské skupiny a sousedních zemí. Federace židovských obcí není pořadatelem žádné z těchto akcí, nicméně slavnostní shromáždění těch, kteří přežili holocaust, které se každoročně konalo v prostorách Senátu Parlamentu ČR, se tentokrát odehraje na Pražském hradě jako součást připravovaného programu.

 Rabín David Peter byl zvolen Reprezentací ŽOP dne 4.8.2014 za nového vrchního pražského rabína. Tiskové zprávy

Prohlášení Federace židovských obcí v ČR s vyjádřením k ocenění Mela Gibsona na 49. MFF Karlovy Vary je v sekci "Tiskové zprávy".

Novinka mezi turistickými objekty pražského židovského města - historická mikve v areálu Pinkasovy synagogy. Více ZDE či v reportáži České televize v pořadu "Z metropole"

Přehled kulturních a společenských událostí ZDE
Velký výběr kulturních událostí. ZDE

Přístup do zkušebního e-shopu s nabídkou košer potravin je možný registrovaným uživatelům po přihlášení.


Zajímavé výstavy  ZDE Koncety a divadla ZDE   Přednášky, diskuse, filmy ZDE

Ulpan     - kurzy moderní hebrejštiny Více ZDE
Nové knihy: ZDE 

 
Banner
Banner