Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)Hebrew (Israel)
Increase Font Size Option 5 Reset Font Size Option 5 Decrease Font Size Option 5

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Nejnovější informace a zajímavosti
There are no translations available.

Aktuálně:

Česká televize uvede dokument o vzniku výstavy Marka Podwala "To všechno nás postihlo..." - více ZDE

Židovská obec v Praze vyjadřuje hlubokou soustrast rodinám všech sedmnácti obětí nedávných brutálních teroristických útoků v Paříži. Připojujeme se k milionům těch, kteří odsuzují násilí islámských radikálů kdekoliv na světě. ŽOP je přesvědčena, že sjednocená demokratická Evropa se musí jasně postavit extrémistickým silám, jejichž cílem je omezit základní lidská práva – svobodu projevu a vyznání – a zasít strach, pochybnost a nenávist mezi ty, kdo si přejí žít v míru a vzájemné toleranci.

Jan Munk, předseda ŽOP

Prohlášení FŽO k návštěvě prezidenta Putina na stránkách Federace židovských obcí

ŽIDOVSKÁ OBEC V PRAZE VYPISUJE VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ NA POZICI ŘEDITEL/KA DOMOVA SOCIÁLNÍ PÉČE HAGIBOR (DSPH) - více informací ZDE

Reportáž o Jeruzalémské synagoze z cyklu ČT "Toulavá kamera" můžete shlédnout na webu České televize

Vyjádření Federace židovských obcí v ČR:
K mnoha dotazům, které zazněly v souvislosti s dnešní zprávou o tom, že prezident Zeman pozval k účasti na připomínce 70. výročí osvobození koncentračního a vyhlazovacího tábora Auschwitz – Birkenau představitele vítězných mocností, uvádíme, že pořadatelem je Evropský židovský kongres. Vzpomínkové akce se budou konat 26. a 27. ledna 2015 v Praze a v Terezíně. První den se uskuteční Fórum „Let My People Live“, nad kterým převzal záštitu předseda Evropského parlamentu Martin Schulz a které se zaměří m.j. na legislativu, na roli médií a politiky v souvislosti se současným dramatickým  nárůstem antisemitismu, především v západní Evropě. Na tuto část byli pozváni předsedové parlamentů 47 zemí, kteří podpořili v r. 2009 Terezínskou deklaraci, zabývající se odkazem holocaustu. Druhý den bude věnován pietním akcím v Praze a v Terezíně, na které byli pozváni vrcholní představitelé vítězných mocnosti 2. světové války, tedy USA, Velké Británie, Francie, Ruska a Ukrajiny, ale také Izraele, zemí Visegrádské skupiny a sousedních zemí. Federace židovských obcí není pořadatelem žádné z těchto akcí, nicméně slavnostní shromáždění těch, kteří přežili holocaust, které se každoročně konalo v prostorách Senátu Parlamentu ČR, se tentokrát odehraje na Pražském hradě jako součást připravovaného programu.

Novinka mezi turistickými objekty pražského židovského města - historická mikve v areálu Pinkasovy synagogy. Více ZDE či v reportáži České televize v pořadu "Z metropole"

Přehled kulturních a společenských událostí ZDE
Velký výběr kulturních událostí. ZDE

Přístup do zkušebního e-shopu s nabídkou košer potravin je možný registrovaným uživatelům po přihlášení.


Zajímavé výstavy  ZDE Koncety a divadla ZDE   Přednášky, diskuse, filmy ZDE

Ulpan     - kurzy moderní hebrejštiny Více ZDE
Nové knihy: ZDE 

 
Banner
Banner