Skip to Content

Restaurace Šalom

 
Aktuální jídelníčky ke stažení v pdf naleznete zde.

 

Na všední dny můžete přijít na oběd bez objednání.  

​Na šabatové a sváteční obědy a večeře je třeba si rezervovat jídlo předem. Objednávky je třeba provést na šabaty do čtvrtka a na svátky většinou několik dní předem. Jídla si rezervujte přímo u obsluhy nebo na telefonu 224 800 808 nebo na emailu [email protected]. Platby na sváteční jídla můžete posílat tento účet:

ČSOB

117 323 903 / 0300

VS 1406

Do poznámky uveďte den akce a počet strávníků.

V restauraci Šalom můžete od 1. září 2022 platit za obědy kartou nebo hotovostí přímo v restauraci Šalom. 

Členské stravenky zakoupíte na pokladně ve 2. patře od pondělí do čtvrtka mezi 11h a 14h.

Čerstvé barchesy pečeme na ŽOP každý pátek dopoledne. Objednávejte do čtvrtka do 15 hodin na emailu [email protected]. Barchesy vyzvedněte v pátek 12h do 15h v Restauraci Šalom nebo Košer prodejně. Platba kartou je možná.

Nabídka:

Malý, 80 g          20 Kč
Střední, 250 g    45 Kč
Velký, 450 g       65 Kč
Pečeme dva druhy slanější a sladší.

Do Vaší objednávky prosím specifikujte velikost, počet a druh barchesů.

Restaurace Šalom neodmyslitelně patří k Židovské obci v Praze a k židovskému životu, který i v hlubokých letech komunismu minulého století si tu nacházel své útočiště. Pro naše členy byla jídelna vždy klidným místem, kde se mohli najíst, ale hlavně se sejít a popovídat. Říkalo se, že se jde do “Maiselovky” a každý věděl, že se uvidí s ostatními na obědě nebo na šabatovém jídle na Obci.

 

Hlavní sál v přízemí, kde se nachází jídelna, si uchovává svůj autentický nádech starých dob, neboť podobně jako novější část židovské radnice byl postaven na počátku 20. století. Krásný prostor slouží ke konání různých kulturních a společenských akcí, přednáškám a shromážděním. Sál umožňuje různá uspořádání židlí a stolů a pojme až 120 sedících hostů.    

 


 Košer masová kuchyně zde funguje mnoho desetiletí a restaurace Šalom se právem řadí mezi nejvýznamnější košer restaurace v Praze. Naši kuchaři a kuchařky připravují z nejlepších a pečlivě vybíraných surovin od pondělí do pátku obědy pro členy a zaměstnance Židovské obce, pro hosty, návštěvníky a turisty. Pro starší členy zajišťuje kuchyně prostřednictvím sociálního oddělení jídla do kastrůlků se závozem domů.


 
Na pátek a sobotu restaurace zajišťuje šábesová jídla a na svátky připravuje velké společné hostiny. Zajišťuje slavnostní rauty na oslavy Bar/Bat Micva, kiduše a sváteční občerstvení na různé příležitosti. Nabízí cateringy a odnos jídel s sebou.