Židovská obec v Praze (ŽOP) sdružuje osoby židovského vyznání, národnosti nebo původu, které mají trvalý pobyt v oblasti její územní působnosti nebo mají k Praze jiný vztah a nejsou příslušníky jiných církví nebo nežidovských náboženských společností.

Účelem a posláním ŽOP je v duchu českých židovských tradic zajišťovat zejména náboženský a kulturní život svých členů a přispívat k zajištění jejich sociálních a zdravotních potřeb.

Více o židovské obci >

Novinky

10.července 2020

Koncert připomene vyhlazení terezínského rodinného tábora

U Veletržního paláce v Praze se v úterý 14. 7. uskuteční vzpomínka na vyhlazení takzvaného terezínského rodinného tábora.

Celý článek >
3.července 2020

Vzpomínka na likvidaci tzv. Terezínského rodinného tábora se uskuteční 14. 7.

Pietní akce nazvaná Vzpomínka na BIIb věnovaná smutnému datu naší historie – největší jednorázové masové vraždě v historii Československa v roce 1944 se měla konat v březnu. Nově se uskuteční v úterý 14. července v 17.30 hodin.

Celý článek >
2.července 2020

Nicholas Winton zemřel před 5 lety

Před 5 lety v úctyhodném věku 106 let zemřel burzovní makléř a především humanitární pracovník Nicholas Winton. Ten v roce 1939 zachránil 669 převážně židovských dětí z okupovaného území Československa

 

Celý článek >
24.června 2020

Ve Vídni začala výstavba nového památníku holokaustu

Ve Vídni v pondělí začala výstavba nového památníku holokaustu. Jako první v Rakousku na něm budou jména všech 64.259 obětí vyvražďování Židů v zemi.

Celý článek > Archiv novinek >

Nejbližší akce

14. července 17:30 - 19:30

Vzpomínka na BIIb

Praha

Partneři