Židovská obec v Praze (ŽOP) sdružuje osoby židovského vyznání, národnosti nebo původu, které mají trvalý pobyt v oblasti její územní působnosti nebo mají k Praze jiný vztah a nejsou příslušníky jiných církví nebo nežidovských náboženských společností.

Účelem a posláním ŽOP je v duchu českých židovských tradic zajišťovat zejména náboženský a kulturní život svých členů a přispívat k zajištění jejich sociálních a zdravotních potřeb.

Více o židovské obci >

Novinky

23.července 2019

Před 77 lety začala deportace Židů z varšavského ghetta

Varšavské ghetto bylo založeno na základě nařízení guvernéra varšavského distriktu Ludwiga Fischera ze dne 2. října 1940. Všichni Poláci, kteří žili v oblasti, kde mělo ghetto vzniknout, byli nuceni se do 31. října vystěhovat. Naopak Židé, kteří žili mimo plánované ghetto, se tam museli přestěhovat.

Celý článek >
23.července 2019

Čáslavská synagoga se probouzí

Výstava nazvaná Dějiny Židů v Čáslavi byla zahájena v sobotu 13. července v čáslavské synagoze.

Celý článek >
22.července 2019

Holešovská synagoga: Za tajemstvím mladého rabína

  

Holešovská synagoga patří k těm nejstarším, jaké je v Čechách možné najít. Postavili ji už v roce 1560, od té doby prošla mnoha přístavbami a úpravami.

 

Celý článek >
19.července 2019

Dobrovolníci: Zajímá nás židovská kultura

Dobrovolníci ze zahraničí začali uklízet židovský hřbitov v Holešově. Pomohou i s organizací festivalu židovské kultury, který ve městě začne v úterý a potrvá do neděle.

Celý článek > Archiv novinek >

Nejbližší akce

25. července 19:00 - 20:30

Večerni komentovaná prohlídka Jeruzalémské synagogy

Jeruzalémská synagoga

29. července 10:00 - 20:00

Festival židovské kultury Šamajim

Třebíč

Všechny akce >

Partneři