Židovská obec v Praze (ŽOP) sdružuje osoby židovského vyznání, národnosti nebo původu, které mají trvalý pobyt v oblasti její územní působnosti nebo mají k Praze jiný vztah a nejsou příslušníky jiných církví nebo nežidovských náboženských společností.

Účelem a posláním ŽOP je v duchu českých židovských tradic zajišťovat zejména náboženský a kulturní život svých členů a přispívat k zajištění jejich sociálních a zdravotních potřeb.

Více o židovské obci >

Novinky

15.února 2021

Skaut, učitel a ochránce dětí Fredy Hirsch

Ve čtvrtek by Fready Hirsch oslavil 105. narozeniny.

Celý článek >
11.února 2021

Domov Hagibor dostal dar na provoz

Domov sociální péče Hagibor v Praze 10 dostal od společnosti Huawei finanční dar, který použil na nákup polohovatelných lůžek a speciální automatickou pračku likvidující viry, včetně covidu. Zařízení obdrželo také padesát chytrých telefonů, které mohou klientům pomoci překonat odloučení v době pandemie.

Celý článek >
11.února 2021

Dědictví po zavražděných si zaslouží podporu - Židovské muzeum v Praze v čase pandemie

Od loňského 15. března je Židovské muzeum v Praze (ŽMP) s přestávkami nuceně uzavřeno 151 dní. Poslední tržby ŽMP jsou z loňského prosince − 41 000 korun. O rok dříve ve stejném měsíci to bylo 15 248 000 korun. Návštěvnost muzea loni oproti roku 2019 poklesla o 81,37 procenta, výnosy ze vstupného o 84,09 procenta.

Celý článek >
8.února 2021

Reakce ředitele ŽMP k vyjádření ministryně J. Maláčové

Vůči obětem šoa i přeživším je včerejší vyjádření ministryně Maláčové krajně necitlivé.

Celý článek > Archiv novinek >

Nejbližší akce

Partneři