Židovská obec v Praze (ŽOP) sdružuje osoby židovského vyznání, národnosti nebo původu, které mají trvalý pobyt v oblasti její územní působnosti nebo mají k Praze jiný vztah a nejsou příslušníky jiných církví nebo nežidovských náboženských společností.

Účelem a posláním ŽOP je v duchu českých židovských tradic zajišťovat zejména náboženský a kulturní život svých členů a přispívat k zajištění jejich sociálních a zdravotních potřeb.

Více o židovské obci >

Novinky

4.srpna 2020

Přeživší holokaustu žádá odškodné od německých drah

Přežil holokaust, teď požaduje po Německu a Deutsche Bahn kompenzaci za hromadné deportace do koncentračních a vyhlazovacích táborů.

Celý článek >
3.srpna 2020

Lidé po celém světě si 2. srpna připomínají Den romského holocaustu

V neděli 2. srpna je mezinárodní Den romského holoucaustu. Připomíná tragickou noc z 2. na 3. srpna 1944. Tehdy nacisté zavraždili přes tři tisíce Romů a Sintů v koncentračním táboře Osvětim - Březinka.

Celý článek >
28.července 2020

Prostějov: Přijměte pozván na výstavu Barokní synagogy v českých zemích

Zveme vás na výstavu, která představuje nejstarší, historicky a umělecky nejcennější synagogy vybudované v Čechách a na Moravě v 17. a 18. století. Výstava je dopracována o panely s prostějovskými synagogami a modlitebnami.

Celý článek >
28.července 2020

Zamyšlení Leo Pavláta: Půst 9. avu není jen vzpomínkou

Tuto středu večer, s počátkem 9. dne hebrejského měsíce av, začíná v tradičních židovských společenstvích celodenní půst. Svým původem odkazuje k historii, ale není jen vzpomínkou.

Celý článek > Archiv novinek >

Nejbližší akce

26. srpna 18:00 - 19:30

Varhanní koncert v Jeruzalémské synagoze

Jeruzalémská synagoga

Všechny akce >

Partneři