Židovská obec v Praze (ŽOP) sdružuje osoby židovského vyznání, národnosti nebo původu, které mají trvalý pobyt v oblasti její územní působnosti nebo mají k Praze jiný vztah a nejsou příslušníky jiných církví nebo nežidovských náboženských společností.

Účelem a posláním ŽOP je v duchu českých židovských tradic zajišťovat zejména náboženský a kulturní život svých členů a přispívat k zajištění jejich sociálních a zdravotních potřeb.

Více o židovské obci >

Novinky

6.prosince 2021

Lustigova dcera Eva o slavném otci: Zamykali před ním cukr a chléb. V Libni ho připomíná výstava

Kdyby se Arnošt Lustig (†84) dožil současných dní, koncem roku by oslavil krásné 95. narozeniny. Vážná nemoc mu roků bohužel odměřila méně. Vzdor tomu se stal jedním z nejvýznamnějších českých spisovatelů 20. století.

Celý článek >
6.prosince 2021

Židé odsuzují antivaxery za nošení hvězd: Neočkovaní se oproti válce mají skvěle

Odpůrci očkování a protiepidemických opatření přicházeli v posledních měsících na demonstrace kromě transparentů i s různými doplňky na kabátech a bundách.

Celý článek >
30.listopadu 2021

Chanukový projev pana Isaaca Herzoga, prezidenta Státu Izrael.

Projev pana Isaaca Herzoga, prezidenta Státu Izrael ke svátku Chanuka.

Zde

 

Celý článek >
22.listopadu 2021

„Zase chleba se sardinkami?“ předstíraly židovské děti před Červeným křížem.

V červnu 1944 sehráli nacisté v ghettu Terezín povedené propagandistické divadlo. V nakašírovaných kulisách zinscenovali pro inspekci z Mezinárodního výboru Červeného kříže město, v němž deportovaní Židé zalévají zahrádky a chodí na koncerty.

Celý článek > Archiv novinek >

Nejbližší akce

Partneři