Židovská obec v Praze (ŽOP) sdružuje osoby židovského vyznání, národnosti nebo původu, které mají trvalý pobyt v oblasti její územní působnosti nebo mají k Praze jiný vztah a nejsou příslušníky jiných církví nebo nežidovských náboženských společností.

Účelem a posláním ŽOP je v duchu českých židovských tradic zajišťovat zejména náboženský a kulturní život svých členů a přispívat k zajištění jejich sociálních a zdravotních potřeb.

Více o židovské obci >

Novinky

3.března 2021

PIETA K HOLOCAUSTU ROMŮ A SINTŮ ONLINE

Pietní akt k připomínce 78 let od prvního hromadného transportu moravských Romů a Sintů z protektorátu Čechy a Morava do nacistického vyhlazovacího a koncentračního tábora v Auschwitz II-Birkenau

Celý článek >
3.března 2021

Online premiéra inscenace Jiní hrají za nás

Divadelní představení „Jiní hrají za nás” mělo původně zakončit výstavu „Není noci tak tmavé”, která v prostorách pražské Winternitzovy vily na podzim 2020 přibližovala osudy rodiny Welsových.

Celý článek >
26.února 2021

Pozdrav z Jeruzalémské synagogy

Video hudební pozdrav z Jeruzalémské synagogy

Celý článek >
25.února 2021

Dokumentace náhrobků a epitafů na židovských hřbitovech v roce 2020

Příspěvek Česko-německého fondu budoucnosti umožnil v roce 2020 fotografickou dokumentaci celkem 817 náhrobků a identifikaci do databáze 1357 náhrobků. Loňský projekt je součástí většího dlouhodobého projektu a pokryl část jeho plánovaných nákladů.

Celý článek > Archiv novinek >

Nejbližší akce

Partneři