Židovská obec v Praze (ŽOP) sdružuje osoby židovského vyznání, národnosti nebo původu, které mají trvalý pobyt v oblasti její územní působnosti nebo mají k Praze jiný vztah a nejsou příslušníky jiných církví nebo nežidovských náboženských společností.

Účelem a posláním ŽOP je v duchu českých židovských tradic zajišťovat zejména náboženský a kulturní život svých členů a přispívat k zajištění jejich sociálních a zdravotních potřeb.

Více o židovské obci >

Novinky

22.října 2019

Terezín vydal nové doklady a dokumenty z židovského ghetta

Při rekonstrukci domu v Terezíně na Litoměřicku našel jeho majitel dopisy určené ženě, kterou nacisté internovali v terezínském ghettu.

Celý článek >
21.října 2019

Státní cenu získal rabín Karol Sidon, jeho literární návrat nemá obdoby

Takový „comeback“ česká literatura nepamatuje. Už se zdálo, že Karol Sidon uzavřel tvůrčí dráhu. Že otázky po totožnosti, zodpovědnosti a smyslu svých činů, s nimiž na přelomu 60. a 70. let minulého století osobitě debutoval a záhy je rozvinul do šíře, od hledání vztahu k vlastnímu otci k přijetí židovství, jsou uzavřené.

Celý článek >
18.října 2019

Hudba terezínských skladatelů a jejich současníků v Národním divadle

Národní divadlo v Praze uctí odkaz tzv. „terezínských skladatelů“ Pavla Haase, Hanse Krásy a Viktora Ullmanna. Od jejich smrti v Osvětimi letos uplyne 75 let.

Celý článek >
17.října 2019

Eurokomisařka Věra Jourová besedovala v Turnově

V pátek 11. října 2019 se v prostoru turnovské synagogy konala beseda s eurokomisařkou Věrou Jourovou.

Celý článek > Archiv novinek >

Nejbližší akce

23. října 18:00 - 19:30

Neklidný Středoevropan Viktor Ullmann

OVK ŽMP, Maiselova 15

Partneři