Židovská obec v Praze (ŽOP) sdružuje osoby židovského vyznání, národnosti nebo původu, které mají trvalý pobyt v oblasti její územní působnosti nebo mají k Praze jiný vztah a nejsou příslušníky jiných církví nebo nežidovských náboženských společností.

Účelem a posláním ŽOP je v duchu českých židovských tradic zajišťovat zejména náboženský a kulturní život svých členů a přispívat k zajištění jejich sociálních a zdravotních potřeb.

Více o židovské obci >

Novinky

19.června 2021

Vyjádření k antisemitskému incidentu

Při jednání zastupitelstva Prahy 11 zastupitel a bývalý starosta městské části Jiří Štyler označil v diskusi předložené podklady pro jednání Rady jako „židobolševický materiál“. 

Celý článek >
15.června 2021

V Památníku Terezín ve čtvrtek zahájí novou výstavu, z vernisáže bude i záznam

V předsálí kina Malé pevnosti v Památníku Terezín bude ve čtvrtek 17. června ve 14 hodin slavnostně zahájena výstava fotografií Miroslava Vavřína pod názvem „Mezi životem a smrtí – mezi světlem a tmou.“

Celý článek >
11.června 2021

V Česku v éře covidu sílí antisemitismus. Konspirace prý nejvíc šíří Aeronet

Federace židovských obcí v ČR loni zaznamenala o 180 antisemitských projevů více než předloni, bylo jich 874. Výskyt konspiračních teorií spojených s antisemitismem enormně vzrostl v souvislosti s koronavirovou pandemií.

Celý článek >
7.června 2021

Hitlera na vás, napsala Židovské obci. Podle soudu přestupek, šéfžalobce Zeman neuspěl s dovoláním

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman neuspěl s dovoláním v kauze antisemitských výhrůžek adresovaných Židovské obci v Praze. Nesouhlasil s tím, aby případ skončil jen v přestupkovém řízení, pisatelka výhrůžek se podle něj dopustila trestného činu.

Celý článek > Archiv novinek >

Nejbližší akce

23. června 18:00 - 19:30

Varhanní koncert v Jeruzalémské synagoze

Jeruzalémská synagoga

27. června 14:30 - 16:00

Komentovaná prohlídka Starého židovského hřbitova na Žižkově

Starý židovský hřbitov na Žižkově

Všechny akce >

Partneři