Židovská obec v Praze (ŽOP) sdružuje osoby židovského vyznání, národnosti nebo původu, které mají trvalý pobyt v oblasti její územní působnosti nebo mají k Praze jiný vztah a nejsou příslušníky jiných církví nebo nežidovských náboženských společností.

Účelem a posláním ŽOP je v duchu českých židovských tradic zajišťovat zejména náboženský a kulturní život svých členů a přispívat k zajištění jejich sociálních a zdravotních potřeb.

Více o židovské obci >

Novinky

10.prosince 2019

Macronova Francie vytvoří národní kancelář „proti nenávisti“

Francouzský ministr vnitra Christophe Castaner oznámil vytvoření národního úřadu proti nenávisti.

Celý článek >
9.prosince 2019

Cítím hlubokou hanbu, prohlásila Merkelová v Osvětimi

Německá kancléřka Angela Merkelová navštívila někdejší nacistický vyhlazovací tábor v polské Osvětimi, aby zde uctila památku více než milionu lidí, kteří zde zahynuli.

Celý článek >
9.prosince 2019

Češi se k nám zachovali hezky

Osobní svědectví o holokaustu je rok od roku vzácnější kategorie. A lidé, kteří zažili vyhlazovací tábory už jako dospělí, jsou o to větší raritou. Energická košičanka Magda Zádorová oslaví v prosinci rovných sto let.

 

Celý článek >
5.prosince 2019

Antisemitský útok otřásl Francií

Policie ve východofrancouzském regionu Bas-Rhin v poslední době řeší případy vandalismu s antisemitským podtextem. Tento týden zasahovali ve dvou městech, kde pachatelé počmárali hákovými kříži přes 100 hrobů na židovském hřbitově.

Celý článek > Archiv novinek >

Nejbližší akce

22. prosince 17:30 - 19:00

Světlo pro paměť - Nádraží Bubny

Praha - Bubny, nádraží

23. prosince 16:00 - 17:30

SVÁTKY SVĚTEL V JERUZALÉMSKÉ SYNAGOZE

Jeruzalémská synagoga

Všechny akce >

Partneři