Skip to Content

Židovská obec v Praze (ŽOP) sdružuje osoby židovského vyznání, národnosti nebo původu, které mají trvalý pobyt v oblasti její územní působnosti nebo mají k Praze jiný vztah a nejsou příslušníky jiných církví nebo nežidovských náboženských společností.

Účelem a posláním ŽOP je v duchu českých židovských tradic zajišťovat zejména náboženský a kulturní život svých členů a přispívat k zajištění jejich sociálních a zdravotních potřeb.

Více o židovské obci >

Novinky

20.června 2024

„Izrael bojuje na osmi frontách. Hamás chce utrpení v Gaze,“ říká bývalý mluvčí vlády

Hamás svoji válku proti Izraeli nemůže vyhrát vojensky. Pokud chce přežít, musí znásobit mezinárodní tlak na Izrael a doufat, že to donutí Jeruzalém zastavit ofenzivu před jeho úplným zničením.

Celý článek >
13.června 2024

Mladičká Anne Franková popsala nelidskost holokaustu jako málokdo

Její deník se stal jedním ze symbolů tragického osudu milionů lidí židovského původu, pronásledovaných a zavražděných nacisty za druhé světové války.

Celý článek >
12.června 2024

Tristní výsledek polozapomenuté konference v Évianu nechal tisíce Židů napospas Hitlerovi

Výsledkem téměř zapomenuté konference ve francouzském Évianu mohla být pomoc pro statisíce rakouských a německých Židů prchajících před Hitlerem. Jenže skončila fiaskem.

Celý článek >
11.června 2024

Oded Ezer: Samsovo tajemství

4. června letošního roku, v němž jsme si připomněli sté výročí úmrtí pražského spisovatele Franze Kafky, odstartovala v Galerii Roberta Guttmanna Židovského muzea v Praze výstava předního izraelského typografa a umělce Odeda Ezera.

Celý článek > Archiv novinek >

Nejbližší akce

Partneři

Logo OPPA operační program pro Prahu Logo Claims Conference
Logo JDC the leading global jewish humanitarian organization
Logo Den židovských památek Formulář nahlášení antisemitských incidentů
Logo Ministerstvo zdravotnictví ČR