Židovská obec v Praze (ŽOP) sdružuje osoby židovského vyznání, národnosti nebo původu, které mají trvalý pobyt v oblasti její územní působnosti nebo mají k Praze jiný vztah a nejsou příslušníky jiných církví nebo nežidovských náboženských společností.

Účelem a posláním ŽOP je v duchu českých židovských tradic zajišťovat zejména náboženský a kulturní život svých členů a přispívat k zajištění jejich sociálních a zdravotních potřeb.

Více o židovské obci >

Novinky

15.srpna 2022

Noc zavražděných básníků. Před 70 lety popravil Stalinův režim 13 židovských intelektuálů

Antisemitská vlna vyvrcholila tzv. nocí zavražděných básníků, při které bylo před 70 lety, 12. srpna 1952, ve vězení Lubjanka v Moskvě zastřeleno 13 sovětských židovských intelektuálů.

Celý článek >
15.srpna 2022

Musica non grata zve na 2. ročník Hudební akademie Terezín věnovaný „nežádoucí“ hudbě

Od 15. do 18. srpna 2022 se v rámci projektu Musica non grata ve spolupráci s Velvyslanectvím Spolkové republiky Německo v České republice a Institutem terezínských skladatelů uskuteční v areálu bývalého terezínského ghetta a v Praze 2. ročník Hudební akademie Terezín.

Celý článek >
6.srpna 2022

Zemřel přeživší holokaustu a vědec Felix Kolmer

Ve věku 100 let zemřel 5. srpna Felix Kolmer, celoživotní nadšený skaut, vědec a muž, který přežil několik koncentračních táborů.

Celý článek >
6.srpna 2022

Zemřela Hana Hnátová, sestra Arnošta Lustiga

V noci na pátek 5. 8. zemřela v Praze sestra spisovatele Arnošta Lustiga Hana Hnátová. Bylo jí 98 let.

Celý článek > Archiv novinek >

Nejbližší akce

Partneři