Židovská obec v Praze (ŽOP) sdružuje osoby židovského vyznání, národnosti nebo původu, které mají trvalý pobyt v oblasti její územní působnosti nebo mají k Praze jiný vztah a nejsou příslušníky jiných církví nebo nežidovských náboženských společností.

Účelem a posláním ŽOP je v duchu českých židovských tradic zajišťovat zejména náboženský a kulturní život svých členů a přispívat k zajištění jejich sociálních a zdravotních potřeb.

Více o židovské obci >

Novinky

27.ledna 2023

Připomínání památky obětí holocaustu je pro dnešní společnost důležité. Projev Dity Krausové

Federace židovských obcí v ČR a Nadační fond obětem holocaustu ve spolupráci s Kanceláří Senátu Parlamentu ČR uspořádaly v Hlavním sále Senátu Parlamentu ČR 27. ledna vzpomínkové setkání u příležitosti Dne památky obětí holocaustu a předcházení zločinům proti lidskosti.

Celý článek >
27.ledna 2023

Rakovnická škola vzdala poctu obětem holocaustu výstavou a besedou

 Dvacátý sedmý leden byl vyhlášen jako Mezinárodní den památky obětí holocaustu a předcházení zločinům proti lidskosti. Tento den má připomínat utrpení miliónů nevinných obětí v období holokaustu během 2. světové války.
 

Celý článek >
26.ledna 2023

Tisková zpráva k Mezinárodnímu dni památky obětí holocaustu

27. ledna, si připomínáme oběti šoa a doufáme, že náš hlas a pietní setkání napomohou tomu, aby se podobné zločiny nemohly opakovat.

Celý článek >
26.ledna 2023

Mezinárodní den památky obětí holocaustu

Ministerstvo zahraničních věcí pořádá připomínkovou akci k Mezinárodnímu dne památky obětí holocaustu 27. ledna 2023 v Černínském paláci

Celý článek > Archiv novinek >

Nejbližší akce

30. ledna 18:00 - 19:30

Oskar Baum – víc než jen Kafkův přítel

OVK ŽMP, Maiselova 15

Všechny akce >

Partneři