Židovská obec v Praze (ŽOP) sdružuje osoby židovského vyznání, národnosti nebo původu, které mají trvalý pobyt v oblasti její územní působnosti nebo mají k Praze jiný vztah a nejsou příslušníky jiných církví nebo nežidovských náboženských společností.

Účelem a posláním ŽOP je v duchu českých židovských tradic zajišťovat zejména náboženský a kulturní život svých členů a přispívat k zajištění jejich sociálních a zdravotních potřeb.

Více o židovské obci >

Novinky

19.října 2021

Vzpomínky na holokaust – 80 let od prvního transportu českých Židů

Několik stovek lidí včetně pamětníků a jejich potomků si v sobotu před nádražím Praha-Bubny připomnělo 80. výročí prvního židovského transportu, který nacisté za 2. světové války vypravili z Prahy.

Celý článek >
19.října 2021

4. ročník festivalu Věčná naděje - podzimní program

Věčná naděje, festival s unikátním posláním zaměřující se na prezentaci hudebních skladatelů tvořících v hrůzných podmínkách koncentračních táborů, odhaluje podzimní program čtvrtého ročníku.

Celý článek >
8.října 2021

Známý britský herec John Hannah přijede do Prahy uvést premiéru Bebjakova nového filmu Zpráva

Slavnostní premiéru celovečerního filmu Petra Bebjaka Zpráva o dramatickém útěku dvou mladých židovských vězňů Alfréda Wetzlera a Rudolfa Vrby z Osvětimi osobně uvede 11. října v pražském kině Lucerna známý britský herec John Hannah.

Celý článek >
4.října 2021

Smutné osudy zavražděných Židů ožijí v knize

V Praze žije britský inženýr Trevor Sage již 15 let. Při prohlídce pražského Židovského města objevil tzv. kameny zmizelých, malé mosazí pokryté dlažební kostky zasazené do chodníku, které připomínají oběti nacistického režimu a umisťují se před domy, v nichž tito lidé žili. Nyní o nich připravuje knihu v angličtině.

Celý článek > Archiv novinek >

Nejbližší akce

Partneři