Novinky

Vyjádření k antisemitskému incidentu

19.06. 2021

Aktuality

Při jednání zastupitelstva Prahy 11 zastupitel a bývalý starosta městské části Jiří Štyler označil v diskusi předložené podklady pro jednání Rady jako „židobolševický materiál“. 

V Památníku Terezín ve čtvrtek zahájí novou výstavu, z vernisáže bude i záznam

15.06. 2021

Aktuality

V předsálí kina Malé pevnosti v Památníku Terezín bude ve čtvrtek 17. června ve 14 hodin slavnostně zahájena výstava fotografií Miroslava Vavřína pod názvem „Mezi životem a smrtí – mezi světlem a tmou.“

V Česku v éře covidu sílí antisemitismus. Konspirace prý nejvíc šíří Aeronet

11.06. 2021

Aktuality

Federace židovských obcí v ČR loni zaznamenala o 180 antisemitských projevů více než předloni, bylo jich 874. Výskyt konspiračních teorií spojených s antisemitismem enormně vzrostl v souvislosti s koronavirovou pandemií.

Hitlera na vás, napsala Židovské obci. Podle soudu přestupek, šéfžalobce Zeman neuspěl s dovoláním

07.06. 2021

Z médií

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman neuspěl s dovoláním v kauze antisemitských výhrůžek adresovaných Židovské obci v Praze. Nesouhlasil s tím, aby případ skončil jen v přestupkovém řízení, pisatelka výhrůžek se podle něj dopustila trestného činu.

Láska mě vždycky zajímala víc než politika, říká spisovatel Ivan Klíma

31.05. 2021

Z médií

 Ivan Klíma letos oslaví devadesáté narozeniny. Ve svém šíleném století, jak říká tomu dvacátému, byl vězněm v koncentráku, novinářem, komunistou, metařem, disidentem a především vynikajícím spisovatelem.