Skip to Content

Pražské Židovské město – nejzachovalejší celek židovských památek v Evropě

Dnes jde o zachovalý celek významných židovských památek evropského význau.
Přidat do navštívených
Přidat do oblíbených
2,9 z 5 (309x hodnoceno)
1 nejméně / 5 nejvíce
Popularita článku: 100 %
Původní Židovské ghetto bylo koncem 80. let 19. stol. coby chudinská čtvrť odsouzeno k „asanaci“. Z ghetta se zachovalo málo staveb, mezi nimi židovská radnice, Starý židovský hřbitov a šest synagog: Klausová, Maiselova, Pinkasova, Staronová, Španělská a Vysoká synagoga.

Za 2. světové války byli Židé deportováni do koncentračních táborů. Z opuštěného Josefova se stalo skladiště konfiskovaného majetku. Po ukončení války zůstalo mnoho pozůstalosti v rukách Židovského muzea, protože jeho původní majitelé byli zavražděni v koncentračních táborech a židovské muzeum se tak stalo druhým největším židovským muzeem na světě. Přestože se podařilo zachovat jen několik nejvýznamnějších památek na mnohasetletou historii pražských Židů, tvoří nejzachovalejší celek židovských památek v Evropě.

Židovské muzeum nabízí zájemcům prohlídku s výhradně českým odborným výkladem při poskytnutí výrazné slevy. Tato prohlídka se koná v neděli a o státních svátcích ve 14.00 hod. Dospělí  zaplatí 95 Kč, děti do 6 let mají vstup zdarma a děti 6-15 let, studenti a důchodci zaplatí 55 Kč.

Program k výchově proti antisemitismu v ČR zahrnuje také komentovaný vstup do Židovského muzea a Staronové synagogy. Vstupenky je nutno zakoupit v Rezervačním centru Židovského muzea v Klausové synagoze. Dospělého vyjde na 130 Kč, děti do 6 let zdarma a děti 6-15 let, studenti, důchodci zaplatí 80 Kč.
 

Více zde