Památník ticha

Podzimní program Památníku ticha uvede taneční představení, tradiční Bubnování pro Bubny a předpremiéru filmu. Ve středu 6. října od 17.30 hodin uvede soubor Tantehorse v režii Miřenky Čechové autobiografické představení s názvem Invisible I./Hannah o nevšední herečce a zpěvačce Haně Frejkové.

V sobotu 16. října od 17 hodin proběhne veřejný happening, který opakovaně připomene první židovský transport vypravený z okupované Prahy před osmdesáti lety. Již posedmé bude možné společným úsilím rušit nepatřičné ticho pasivního přihlížení událostem, které se neměly stát.

V tentýž den od 18.30 hodin se můžete zaposlouchat do slavnostního koncertu vzpomínkových variací Jiřího Stivína a do skladby Different Trains v podání klavíristy Denise Szalbota v odjezdové hale nádraží Bubny.

Památník ticha v říjnu také zahajuje distribuci nového hraného filmu o útěku Rudolfa Vrby a Alfreda Wetzlera z Osvětimi. Režisér Peter Bebjak se rozhodl svým filmem, založeným na dramatické expresivní formě, oslovit především mladou generaci.

Cyklus projekcí má otevřít tvůrčí diskuzi k tomu, jak dnes podobné příběhy nabídnout především mladé generaci. Předpremiéry filmu Zpráva jsou na programu od 1. do 13. října. 0

› www.bubny.org