Skip to Content

Vyjádření k antisemitskému incidentu

Při jednání zastupitelstva Prahy 11 zastupitel a bývalý starosta městské části Jiří Štyler označil v diskusi předložené podklady pro jednání Rady jako „židobolševický materiál“. 
V poslední době je internet zahlcen agresivitou, vulgárností a nepochopitelnou nenávistí. Účastníci diskusí píší v afektu a z jejich příspěvků leckdy čiší frustrace, neschopnost vnímat druhého, netolerance a neukojitelná potřeba někoho potrestat či ponížit. Z mnoha vyjádření plyne jenom malost jejich autorů.
Ovšem daleko horší je situace, když takový přístup zvolí politický reprezentant na veřejném jednání zastupitelstva. Zde asi nestačí konstatovat, že jde o nevychovanost, nedostatek sebekontroly či obyčejnou lidskou hloupost. Použít citované vyjádření může pouze jedinec, jehož vnitřní osobnostní výbava je vystavěna na primitivní nenávisti. Zdá se, že Jiří Štyler si spletl dobu a zastupitelstvo Prahy 11 s redakcí časopisu Der Stürmer či se zasedáním kolaborantského hnutí Vlajka. Na celé věci je potěšující jediné, že zastupitelstvo Prahy 11 se dokázalo od Jiřího Štylera distancovat bez ohledu na politickou příslušnost.

František Bányai

předseda ŽOP

Vyjádření bylo odesláno jako reakce na článek https://www.blesk.cz/clanek/regiony-praha-praha-zpravy/682499/antisemitismus-na-pude-prahy-11-byvaly-starosta-vytahl-na-zastupitelstvu-neakceptovatelny-vyrok.html